Vinaři

Sídlíme ve vinařské obci Dolní Dunajovice, kde také obhospodařujeme většinu svých vinic. Naše roční produkce se v závislosti na charakteru a vývoji ročníku pohybuje od 45 - 50 tis. lahví vína. Vzhledem k přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám Mikulovské vinařské podoblasti a samozřejmě i jedinečným podmínkám našich vinic, se zaměřujeme převážně na bílé odrůdy a vína, které tvoří až 70% celkové produkce.

Ve většině případů jde o tradiční a historicky osvědčené odrůdy jako Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a z červených pak například Rulandské modré nebo Frankovka. Našim záměrem je produkce špičkových, originálních a typických vín, které ve svém charakteru a senzorickém projevu zcela neomylně prokazují svůj původ a zároveň jedinečnost našich vinic. Více o vinicích a vínech v sekci VÍNOa VINICE

Přijeďte ochutnat typické odrůdy Mikulovska do rodinného vinařství. Poznejte se osobně s rodinnou Matulových, která je pro vás vyrábí s péčí a respektem k révě i vínu.

Svá vína vyrábíme v čisté krajině vápencových Bílých Karpat, jejichž je Pálava posledním výběžkem. Produkujeme vína s přirozenou, autentickou chutí, která se vyznačují výraznou a originální mineralitou terroir viničních tratí: 

V roce 2015 se naše vášeň a koníček staly živobytím a založili jsme malé rodinné vinařství.

Naším cílem je vytvářet pěkná osobitá vína při zachování jejich terroir a duše a pokud možno dělat radost všem, kteří je pijí.

Snažíme se orientovat na pěstování odrůd, které patří do mikulovské vinařské oblasti a dávají tak možnost vzniku vínům typickým pro tento malebný kraj.

Jak říká staré francouzské přísloví, odrůda je matkou vína, poloha a půda je otcem vína a ročník je jeho osudem. A tak i k jednotlivým ročníkům při zpracování přistupujeme, bez nadbytečných zásahů. Myslíme si totiž, že víno by se nemělo přizpůsobovat člověku, ale člověk vínu