Zahraničí
Zahraniční vína

Rakouská vína

Vinařství rodiny Taubenschuss bylo založeno roku 1670 a vybudovalo svou pověst na zkušenostech úspěšných generací vinařů. Sídlem vinařství je již od nepaměti historický Asperghaus v Poysdorfu. Tento dům také tvoří architektonickou dominantu celé vinařské oblasti Weinviertel.

Významným milníkem v historii vinařství se stal rok 1941. Toho roku rodina Taubeschuss začala jako jedna z prvních v Rakousku stáčet víno do lahví a stala se tak průkopníkem zdejšího regionu.

Dnes vedou podnik Monika a Helmut Taubenschussovi. A zatímco se Helmut Taubenschuss stará o vysokou kvalitu vín, jeho žena Monika se angažuje především v prodeji a najdeme ji vždy tam, kde se něco děje. Synové Markus a Thomas se již také úspěšně podílí na chodu podniku, především pak v produkci a odbytu.

Italská vína

Rozlohou vinic je Itálie (po Španělsku a Francii) třetí nejvýznamnější vinařskou velmocí (přibližně 700 tisíc ha), objemem produkce se Itálie poměrně pravidelně střídá s Francií na prvním místěItalská vína jsou nedílnou součást jižní kuchyně a dotvářejí spolu s módou temperamentní životní styl. Setkáme se zde s lehkými, snadno pitelnými víny, ale i s neuvěřitelně plnými, komplexními a slavnými víny, jako jsou Barolo, Brunello di Montalcino nebo Vino Nobile di Montepulciano. Legendou se stalo Chianti jako nejznámější představitel italského vinařství. Italský apelační systém rozlišuje vína nejvyšší kategorie DOCG (dnes 73 oblastí), první oblastí, která tohoto začlenění dosáhla, bylo Barolo, následuje DOC (330 oblastí), IGT (zemské víno, 118 oblastí). Pro milovníky vína je právě tato kategorie studnicí objevů vynikajících a přitom cenově přijatelných vín. Jen je potřeba se vyznat a hledat, popřípadě mít štěstí. Za kategorií IGT následuje kategorie VdT (Vino da Tavola, stolní víno). I v této kategorii obvykle dostaneme kvalitní víno pro běžné pití. 

Španělská vína

Španělsko je zemí s nádhernou krajinou, bohatou historií a kulturou, ve které dobré jídlo, založené na nejkvalitnějších surovinách, a dobré víno vždy hrály důležitou roli. Rozlohou vinic je dnes Španělsko na prvním místě v celosvětovém srovnání a po Itálii a Francii je třetím největším výrobcem vína na světě.

Geografie a podnebí spolu hrají zásadní roli při definování mnoha druhů španělských vín. O španělské krajině a podnebí můžeme říci, že jsou velmi rozmanitá: přes zelenou Galicii a zasněžené Pyreneje, přes vyprahlé centrální plošiny až po písčitý slunný jih. Nachází se zde několik pohoří, které mají vliv na místní krajinu a podnebí. Mezi vrcholky hor a náhorními plošinami se klikatí řeky, na kterých jsou španělské vinice závislé. Mezi nejvýznamnější řeky patří řeka Duero, jež protéká oblastmi Rueda a Ribera del Duero, nebo řeka Ebro protékající oblastí Rioja.